Zaprawa zduńska ZDUNOPLAST
Zaprawa szamotowa FAJERPLAST
Zaprawa zduńska ZDUNOPLAST jest termoodporną masą plastyczną, produkowaną na bazie czerwonej gliny triasowej.
Zastosowanie:
ZDUNOPLAST przeznaczony jest do wykonywania prac zduńskich, takich jak budowa, remonty, uszczelnianie pieców, kuchni, kominków, grillów i innych urządzeń grzewczych. Jest to gotowy, łatwy w użyciu produkt, który zastępuje stosowaną często przez zdunów mieszankę gliny i piasku. Spoina wykonana ze Zdunoplastu jest mniej krucha i bardziej wytrzymała.
Dane techniczne:
– granulacja: 0 – 2 mm
– temperatura stosowania: do 950 °C
– produkt wytwarzany z naturalnych surowców mineralnych, nie zawiera dodatków chemicznych ani żadnych substancji szkodliwych dla zdrowia.
Sposób użycia:
Zawartość worka wymieszać z czystą wodą w ilości od 250 do 300 ml na 1 kg suchej masy, nanosić kielnią. Zalecana grubość spoiny: do 4 mm. W przypadku wykonywania wypełnień, tynków lub spoin o grubości powyżej 4 mm, zalecane jest schudzenie zaprawy poprzez dodanie piasku. Zużyty, wyschnięty produkt można wykorzystać ponownie po namoczeniu w wodzie. Prace należy wykonywać w temperaturze otoczenia od +5 do +25 °C. W przypadku zastosowania na zewnątrz pomieszczeń należy zabezpieczyć wykonaną konstrukcję przed penetracją wody.
Sposób pakowania: worki papierowe 25 kg (ilość na palecie: 1200 kg).
Zaprawa szamotowa FAJERPLAST jest materiałem wiążącym, produkowanym na bazie wysokiej jakości gliny ogniotrwałej.
Zastosowanie:
FAJERPLAST przeznaczony jest do łączenia i spoinowania cegieł, płytek i kształtek szamotowych w paleniskach kominków domowych, pieców kuchennych i zduńskich, pieców piekarniczych, itp.
Dane techniczne:
– granulacja: 0 – 2 mm
– temperatura stosowania: do 1300 °C
– produkt wytwarzany z naturalnych surowców mineralnych, nie zawiera dodatków chemicznych ani żadnych substancji szkodliwych dla zdrowia.
Sposób użycia:
Zawartość worka wymieszać z czystą wodą w ilości od 250 do 300 ml na 1 kg suchej masy, nanosić kielnią. Zalecana grubość spoiny: do 4 mm. W przypadku wykonywania wypełnień, tynków lub spoin o grubości powyżej 4 mm, zalecane jest schudzenie zaprawy poprzez dodanie mielonego szamotu. Dla temperatur stosowania poniżej 1000 °C należy dodać do zaprawy 20 % cementu portlandzkiego. Prace należy wykonywać w temperaturze otoczenia od +5 do +25 °C. W przypadku zastosowania na zewnątrz pomieszczeń należy zabezpieczyć wykonaną konstrukcję przed penetracją wody.